O společnosti Minerva ČR  

Společnost Minerva ČR je významným dodavatelem podnikových řešení zaměřených na výrobní a distribuční společnosti. Pomáhá jim zvýšit výkonnost, produktivitu a zlepšit kontrolu. Hlavním nástrojem k dosažení těchto cílů je implementace podnikového informačního systému QAD Enterprise Applications včetně služeb a produktů, které zdokonalují další oblasti podniku. Minerva poskytuje zákazníkům služby v oblasti zavádění podnikového informačního systému QAD, poradenství, reengineeringu podnikových procesů, systémovou integraci a e-business řešení světové úrovně.

Minerva vytváří pevné vztahy se zákazníky, a to především v následujících průmyslových odvětvích:

 • automobilový průmysl
 • strojírenství
 • elektrotechnický průmysl
 • farmaceutický a chemický průmysl
 • potravinářství
 • výroba spotřebního zboží

Záměrem Minervy je udržet si zákazníky a intenzivně pracovat na tom, aby zvyšovala jejich konkurenceschopnost a pomáhala jim zdokonalovat hlavní podnikové procesy na nejvyšší možné úrovni. V oblasti poskytovaných služeb se Minerva zaměřila na silné projektové řízení, flexibilitu a kvalitu.

Minerva Česká republika působí na českém trhu informačních technologií od roku 1992 a patří do skupiny Digitis, s.r.o. Centrála společnosti se nachází v Českých Budějovicích a další pobočky, ze kterých Minerva poskytuje své obchodní a servisní činnosti, jsou v Praze, Brně, Táboře, Kopřivnici, Mostě a Hradci Králové. Pod skupinu Digitis dále patří společnost Minerva Slovensko. Minerva Slovensko a.s. sídlící ve Zvolenu zajišťuje pro své zákazníky služby na Slovensku. Minerva však působí při realizaci svých projektů společně s partnery i v dalších státech, například v Litvě, Rusku, Slovinsku, Polsku, Maďarsku a na Ukrajině.

Minerva ČR se stabilně umísťuje v přehledu TOP 100 ICT společností v České republice, který každoročně vydává společnost IDG.
Minerva ČR získala od autorské společnosti QAD Inc., několik prestižních ocenění v regionu EMEA, například za rychlé a efektivní implementace QAD Enterprise Applications a Distributor roku.

Společnost Minerva Česká republika je členem České národní organizace Odette, která zavádí standardy Odette v automobilovém průmyslu pro zvyšování konkurenceschopnosti na světových trzích. Odette Česká republika působí jako nezisková organizace při Sdružení automobilového průmyslu České republiky. Posláním Odette ČR je - v souladu s posláním evropské organizace - podporovat všemi dosažitelnými prostředky a na všech dostupných úrovních zavádění standardů Odette a UN/EDIFACT v automobilovém průmyslu a spolupracujících organizacích. Minerva je autorizovaným členem Odette ČR, který jako jediná v České republice poskytuje školení standardu MMOG/LE a souvisejících služeb jako například interní audity podle standardu MMOG/LE u dodavatelů automobilového průmyslu. Poskytuje českým a slovenským dodavatelům překlad všech aktuálních verzí MMOG/L Edo češtiny, aby dodavatelé lépe porozuměli všem oblastem standardu. Minerva ČR školí standard již od roku 2007. Metodiku MMOG/LE zastřešuje Minerva také v Rusku.

Softwary této společnosti

 • title
  QAD Minerva

  ERP systém QAD je určen zejména pro komplexní řízení výrobních podniků z oblastí elektroniky, strojírenství, automobilového průmyslu,potravinářského průmyslu, spotřebního zboží, farmaceutického a chemického průmyslu. Zahrnuje plánování a řízení výroby, prodej, nákup, skladové hospodářství, finanční řízení a řízení servisu.