Informační podnikový systém QAD používá 80 procent z TOP 20 dodavatelů světového dodavatelského řetězce automobilového průmyslu  

QAD Enterprise Applications používá 50 z TOP 100 světových dodavatelů automobilového průmyslu.  

Společnost QAD jako přední poskytovatel podnikového softwaru a služeb pro světové výrobní společnosti oznámila, že podle poslední zprávy časopisu Automotive News s přehledem největších dodavatelů Severní Ameriky, Evropy a celého světa celkem 80 procent z největších dvaceti a 50 z největších sto globálních dodavatelů  automobilového průmyslu využívá služby QAD.

Tito zákazníci společnosti QAD v roce 2016 vygenerovali tržby ve výši zhruba 521 miliard dolarů. Řešení ERP od společnosti QAD se aktuálně používají ve více než 1 000 závodech dodavatelů automobilového průmyslu v 58 různých zemích. QAD Enterprise Applications obsahuje funkce zvlášť přizpůsobené tomuto průmyslovému oboru, mezi něž patří EDI a čárové kódy specifické pro konkrétní výrobce OEM, plus standardní webová komunikace s dodavateli, správa uvolňování produktů, řízení obchodních procesů, Business Intelligence, řízení dodavatelského
řetězce, štíhlá výroba a finance. QAD QMS pomáhá zákazníkům naplňovat přísné požadavky výrobců OEM.

QAD je ve svém oboru lídrem ve sdílení osvědčených postupů ve výrobě a spolupracuje s americkou organizací Automotive Industry Action Group (AIAG) a evropskou organizací Odette na vývoji metod a systémů sloužících na podporu řízení rizik a globálního standardu Materials Management Operations Guidelines/Logistics Evaluation (MMOG/LE), což je klíčový program, který zajišťuje, že výrobci na celém světě pracují maximálně efektivně. 

„Naši zákazníci poskytují součástky pro velké množství různých vozidel,“ uvedla ředitelka QAD Automotive, Terry Onica. „Vysoké procento dodavatelů automobilového průmyslu, kteří využívají řešení QAD, vypovídá o našich zkušenostech a odborných znalostech tohoto komplexního, globálního a vysoce konkurenčního odvětví. I navzdory tempu, jakým se tento průmysl vyvíjí a vypořádává s novými trendy, jako jsou například elektrická a autonomní vozidla, tito dodavatelé nadále nepřestávají důvěřovat QAD.“

Společnost Minerva má v České a Slovenské republice desítky zákazníků mezi dodavateli automobilového průmyslu a od roku 2007 poskytuje pro tyto dodavatele pravidelná školení standardu MMOG/LE. Aktuálně jsou vyhlášeny termíny pro podzimní školení standardu.   

Společnost Minerva Česká republika

Minerva ČR je výhradním dodavatelem podnikových aplikací firmy QAD Inc. v České a Slovenské republice. Minerva dodává v rámci Evropy již dvě desítky let řešení pro zdokonalené plánování výroby (APS) SIMATIC IT Preactor od společnosti Siemens PLM Software. Minerva pomáhá řídit výrobní podniky s větší efektivitou, kontrolou a produktivitou. Nabízí svým zákazníkům veškeré služby od instalace softwaru, poradenství, systémovou integraci až po cloudové řešení. 

Související software / společnost

  • title
    QAD

    ERP systém QAD je určen zejména pro komplexní řízení výrobních podniků z oblastí elektroniky, strojírenství, automobilového průmyslu,potravinářského průmyslu, spotřebního zboží, farmaceutického a chemického průmyslu. Zahrnuje plánování a řízení výroby, prodej, nákup, skladové hospodářství, finanční řízení a řízení servisu.

  • title
    Minerva

    Společnost Minerva ČR je významným dodavatelem podnikových řešení zaměřených na výrobní a distribuční společnosti. Pomáhá jim zvýšit výkonnost, produktivitu a zlepšit kontrolu.