Společnost Solitea Česká republika, výrobce účetních programů a ERP systémů, mění jméno na Solitea Česká republika. Ke změně názvu společnost přistoupila hlavně proto, aby byla čitelnější pro své zákazníky.

Solitea Česká republika od roku 2014 spadá pod holding Solitea, a nově bude nést i velmi podobný název – Solitea Česká republika. Změna jména je pokračováním rebrandingu, který zákazníkům usnadní orientaci v produktovém portfoliu firmy i celého holdingu. „Mou vizí, se kterou jsem Soliteu zakládal, je silná, moderní společnost, s jasným, srozumitelným portfoliem produktů a služeb. Přejmenování společnosti, které jsem před čtvrtstoletím dal své jméno, je plánovaným krokem podporující tuto strategii. Rád bych, aby Solitea byla známkou kvality a důvěry. Nejlepší z nejlepších – produktů, zaměstnanců“, říká Martin Cígler, spolumajitel a generální ředitel Solitea, a.s a zakladatel Solitea Česká republika.

Vlajkovými loděmi Solitea Česká republika i nadále zůstávají účetní systém Money S3, a ERP systémy Money S4 a Money S5. Mezi další produkty patří také on-line fakturační systém iDoklad a EET aplikace Profi Účtenka.

V minulých letech se holding Solitea zaměřil na konsolidaci firem na trhu ERP systémů. „Solitea má v ČR nejvíce zákazníků ERP řešení a díky konsolidovanému využití zdrojů a know-how všech členů holdingu se můžeme soustředit na vývoj nových produktů při použití technologií s vyšší přidanou hodnotou pro naše zákazníky,“ dodává Cígler.

Mění se pouze název firmy, vše ostatní – adresa, zaměstnanci, kontakty – zůstávají stejné.

Z historie do současnosti

Společnost Solitea Česká republika založil pod jménem Solitea Česká republika Martin Cígler v roce 1990. S účetními systémy pod značkou Money společnost od svého založení patřila a dodnes patří k lídrům trhu účetních a ERP systémů a k určovatelům technologických trendů. V roce 2012 společnost uvedla na trh nejúspěšnější cloudovou službu v České a Slovenské republice – iDoklad. Další prudký rozvoj společnosti nastal v roce 2014, kdy Martin Cígler spolu s investičním fondem Sandberg Capital založili holding Solitea a Solitea Česká republika se stala první IT firmou v holdingu. V poslední době je společnost úspěšná i v oblasti EET, kde patří mezi přední dodavatele POS řešení.

O holdingu Solitea, a.s.

Solitea, a.s., patří mezi velké evropské dodavatele ICT řešení. V šesti zemích zaměstnává přes 600 zaměstnanců a v evropském regionu obsluhuje přes 250 000 zákazníků ve 14 zemích.

Výnosy holdingu přesahují 1,1 miliardy korun. V posledních třech letech uskutečnila Solitea řadu významných akvizic v České a Slovenské republice (Aquasoft, Altus software, CDL SYSTEM, Solitea Česká republika, J.K.R., Vema), v Rakousku (JET ERP) a Slovinsku (S.A.O.P.). Dlouhodobě tak posiluje svou pozici významného evropského dodavatele informačních technologií pro komerční subjekty i státní správu. 

Související software / společnost

  • title
    Solitea Česká republika

    Zabývá se vývojem, implementací a podporou moderních účetních programů, informačních a ekonomických systémů. V současné době pokrývá svým portfoliem všechny segmenty trhu – od malých přes středně velké společnosti až po velké nadnárodní koncerny.